Půjčky na mateřské mají sloužit maminkám, které jsou se svým miminkem na mateřské dovolené. Půjčky na mateřské poskytují většinou nebankovní společnosti. V samotném článku se dozvíte více o půjčkách na mateřské dovolené.

Půjčky na mateřské dovolené

Narození miminka je pro matku i otce výjmečný a krásný okamžik. Je to takový okamžik absolutního štěstí a naplnění. Miminko však není pouze radost, ale také velká starost. Tím, že žena odejde na mateřskou dovolenou přijde o svůj plat ve své stálé práci a stát jí dá rodičovský příspěvek, který je v dnešní době velmi malý a vůbec nepokrývá potřeby. Žena je pak odkázána zcela na příjmy svého může. Pokud má muž velké příjmy je vše v pořádku. Problémy nastávají v případě, že má muž malé příjmy nebo vás muž opustí a vy budete žena samoživitelka. Pak je to těžká situace, kdy vám nebudou stačit peníze. Mnohé maminky na mateřské dovolené pak sahají pro půjčky na mateřské, které jim peníze zajistí.

Rychlé půjčky na mateřské dovolené v menší výši

Půjčky na mateřské jsou většinou poskytovány velmi rychle, takže peníze budete mít rychle k dispozici. Půjčky na mateřské jsou většinou poskytovány nebankovními společnostmi maximálně do 50 000 Kč. Ale při individuální domluvě poskytnou některé nebankovní společnosti i větší sumy. Zaleží také na tom, do jaké ručení jste ochotna jít.

Žádost o půjčky na mateřské přes telefon

Většina nebankovních společnosti, které poskytují půjčky na mateřské mají zřízena speciální telefonní čísla, která jsou zcela zdarma. Tyto telefonní čísla zdarma jsou určeny pro podávání žádostí o půjčky na mateřské. Žádostí o půjčku vás většinou provede příjemná operátorka, která vám případně i poradí či upřesní další detaily této půjčky.

Půjčky na mateřské nevýhody

Půjčky na mateřské pro maminky mají hlavně tyto nevýhody a rizika:

  • vysoký roční úrok
  • vysoké roční RPSN
  • možné skryté poplatky
  • velmi tvrdé sankční poplatky při případných problémech se splácením